تبلیغات
تکواندو - چربیها
 
چربیها ... تغزیه در ورزش ,   

چربیها

ترجمه از کتاب تغذیه ورزشی: بهروز بقایی

چربی

با وجود آنکه اغلب ورزشکاران تلقی نامناسبی از چربی دارند،شما باید بدانید که چربی یک ماده مغذی ضروری است و نقشهای حیاتی زیادی را ایفا می کند.

چربی پوست و بدن را تشکیل می دهد.

از طریق ساخت هورمونها بدنتان را تنظیم میکند.

به حالت عایق و محافظ برای احشای داخلی عمل میکند.

به ترمیم بافتهای آسیب دیده و جنگ با عفونت ها کمک میکند.

منبعی برای انرژی است.

چربیها راهی برای ذخیره انرژی در بدن هستند.چربیها را به عنوان یک باک ذخبره در نظر بگیرید.شما دوست دارید که سوخت ذخیره کافی داشته باشید ولی یک باک سنگین به قیمت از دست رفتن سرعت و قدرت شما تمام می شود.

ورزشکارای تقریبأ به همان اندازه افراد غیر ورزشکار به چربی نیاز دارند.ولی از آنجا که ورزشکاران به کالریهای بیشتری نیازمندند و باید نیاز مضاعف خود به کالری را از کربوهیدرتها تأمین کنند،درصد توصیه شده کالری از چربی کمتر است(25-20 درصد برای ورزشکارران در مقابل 30-20درصد برای غیرورزشکار)

به عنوان مثال یک غیر ورزشکار و یک ورزشکار ممکن است هر دو 600 کالری از چربی بدست آورند،ولی در فرد غیرورزشکار 2000 کالری و در فرد ورزشکار3000 کالری است.کربوهیدراتها و پروتئین باید 1000 کالری اضافی مورد نیاز ورزشکار را تأمین کنند.

حداقل میزان چربی بدن در ورزشکاران مرد و زن تا چه اندازه میباشد؟

اینچنین توصیه میشود که در ورزشکاران مرد نباید درصد چربی بدن زیر 7- 5 درصد و در ورزشکاران زن زیر14 درصد وزن بدن برسد.

پیش از تصمیم به انجام یک برنامه کاهش وزن کمی زمان صرف کنید که چرا میخواهید وزن خود را کاهش دهید و از راهنمایی یک متخصص کار آزموده بهره مند شوید.

حفظ مداوم یک رژیم غذایی کم چربی ممکن است بسیار
دشوار باشد

حقایقی در مورد چربی ها و روغن ها

نیمی از بزرگسالان در امریکا اضافه وزن دارند.

افرادی که می خواهند کالری مصرفی خود را پایین بیاورند باید از غذاهای پر چرب دوری کنند چون یک گرم چربی 9 کالری دارد.

وزن ماهیچه 23 درصد بیشتر از چربی است. وقتی می خواهید با ورزش وزنتان را پایین بیاورید، این را به خاطر داشته باشید.

هر چه بزرگتر می شویم، سلول های چربی بدنمان اضافه نمی شوند. از وقتی به دنیا می آییم تا وقتی به سن بلوغ می رسیم  سلول های چربیمان تغییری نمی کنند و یکسان هستند. فقط این سلول ها بزرگتر می شوند.

بیشتر این چربی های مصرفیمان زیر پوست و دور اعضای حیاتی بدن جمع می شوند. مقدار خیلی کمی از این چربی ها در ماهیچه ها ذخیره می شوند.

 

 

سهم چربی ازکالری موردنیاز بدن

یک رژیم غذایی سالم حاوی چه مقدار کالری است؟
پیش از هر چیز باید بدانید که بدن انسان پروتئین، چربی و کربوهیدارت ها را نیز به کالری تبدیل می نماید. 1 گرم پروتئین و کربوهیدارات برابر است با 4 کالری است و همچنین 1 گرم چربی برابر با 9 کالری می باشد. واضح است که غذاهای پر چرب حاوی کالری بیشتری نسبت به غذاهای کم چرب هستند.

حتی اگر شما در یک وعده غذایی از مقدار زیادی پروتئین استفاده کنید این کار می تواند سلامت شما را به خطر اندازد. یک مرد بالغ قادر به هضم 40 گرم پروتئین در هر وعده غذایی می باشد. هر چه بیش از این مقدار مصرف شود به عنوان چربی در بدن فرد ذخیره می شود. این نکته را زمانیکه در حال رژیم گرفتن به خاطر بسپارید.

کالری مورد نیاز بدن شما باید از 55-60 درصد از کربوهیدرات، 25-30 درصد از پروتئین و 15-20 درصد از چربی تشکیل شود. یک انسان سالم باید میزان کالری مورد نیاز بدن خود را طی 4-6 وعده به بدن برساند که البته به دلیل شرایط شغلی و فرهنگی به ما آموزش داده اند که غذای خود را در 3 وعده نسبتا بزرگتر میل کنیم که این امر به عنوان یک رژیم غذایی سالم به شمار نمی رود.

میزان کالری مورد نیاز یک مرد بالغ فعال ( منظور از فعال بودن ، داشتن حداقل 3-5 مرتبه ورزش در طول هفته می باشد) بر اساس عوامل فوق الذکر در حدود 2500-3000 کالری در هر روز می باشد.

مصرف روزانه کالری

BMR
راه های متفاوتی برای تشخیص میزان کالری مورد نیاز روزانه بدن وجود دارد که ما در این قسمت یکی از آنها را به نان فرمول "هریس بندیک" را برای شما انتخاب کرده ایم. این فرمول یکی از آسانترین راه های محاسبه فرایند بنیادین متابولیک است (
BMR ). عوامل مهم در این فرمول عبارتند از: جنسیت، وزن بدن (به کیلو )، قد (به سانتی متر)، و سن. فرمول مذکور به این شکل است.

    (سن × 8.6) ( قد × 5 ) + ( وزن × 13.7 ) + 66 = MRM 

به عنوان مثال:

1- مرد: 66

2- وزن 75 کیلو : 1027.5 = (75 × 13.7)

3- قد 175 سانتی متر : 875 = (175 × 5 )

4- سن 28 سال : 190.4 = (28 × 6.8 )

مرحله 1 تا 3 و بعد هم مرحله 4 را از مجموع کم کنید که رویهم می شود 1778.1

مضرب فعالیت

بالاخره هر چه میزان فعالیت فرد بیشتر باشد بدن او کالری بیشتری طلب می کند.

افراد بدون فعالیت=  (میزان کم یا هیچ گونه فعالیت)1.2 × BMR

افراد کم فعالیت = (کمی نرمش در حدود 1 تا 3 روز در طول هفته)1.375 × BMR

افراد با فعالیت متوسط = (نرمش متعادل در حدود 3 تا 5 بار در طول هفته) 1.55 × BMR

افراد فعال = (ورزش روزانه) 1.725 × BMR

افراد بیش فعال = ( ورزش های سنگین روزانه ) 1.9 × BMR

در این حالت اگر فردی که در مثال بالا میزان کالری مصرفی روزانه او محاسبه شد، دارای فعالیت فیزیکی متوسطی هم باشد می بایست عدد بدست آمده (1778.1) را در 1.55 ضرب کند تا کالری نهایی مورد نیاز بدن خود را بدست آورد که این مقدار برابر است با 2756 در هر روز.

- جلوگیری از گسیختگی و جدا شدن پلاك كلسترول كه آغازگر تشكیل لخته خونی میباشد.
5- كاهش خطر حملات قلبی و سكته ها.

چگونه LDL را كاهش دهیم؟

برای كاهش سطح كلسترول LDL می بایستی فعالیت گیرنده های LDL افزایش یابند.

1- رژیم غذایی با كلسترول و چربی اشباع پایین.
2- مصرف داروهای كاهنده
LDL  موسوم به استاتین هاSTATINS نظیر: نیاسین(B3)-GEMFIBROZIL-CHOLESTYRAMINE-LOVASTATIN-FLUVASTATIN.
3- ورزش و فعالیت بدنی منظم.
4- كاهش وزن.

نكته:سطح HDL  در افرادی كه سیگار میكشند، شیرینی جات زیاد مصرف میكنند، اضافه وزن دارند، مبتلا به دیابت نوع 2 هستند و فعالیت بدنی و تحرك كمی دارند، پایین تر است.

نكته:استروژن هورمون جنسی زنانه،HDL را پایین می آورد از این رو سطح HDL خون زنان از مردان بیشتر است.

نكته:به ازای افزایش هر یك (میلی گرم در دسی لیتر) HDL، 4-2 درصد ریسك بیماریهای كرونری قلب كاهش می یابد.

نكته: مبتلا بودن به دیابت، استعمال دخانیات، كم تحركی، فشار خون بالا، سابقه حمله و سكته قبلی، سابقه فامیلی حملات قلبی، سایز كوچك ذرات LDL، بالا بودن سطح LDL، پایین بودن سطح HDL، بالا بودن سطح تری گلیسریدها، بالا بودن هموسیستئین(HEMOCYSTEINE)(آمینو اسید حاصل از مصرف گوشت)، مصرف زیاد مواد الكلی، سن بالای 45 سال در مردان و سن بالای 55 سال در زنان هنگامی كه با كلسترول تام بالا همراه باشند ریسك  انسداد عروق و بروز حملات قلبی و سكته را افزایش میدهند.

چگونه سطح HDL  را افزایش دهیم؟

1-تمرینات و ورزشهای ایروبیك(هوازی) منظم. مثل: دویدن، شنا، راه رفتن سریع، دوچرخه سواری.
2- كاهش جربیهای زاید بدن.
3- قطع استعمال سیگار.

نكته:مصرف الكل نیز سطح HDL را افزایش میدهد اما از آنجایی كه الكل خود برای بدن مضر است مصرف آن به منظور افزایش سطح HDL توصیه نمیگردد.

علل كلسترول بالا:

1- اضافه وزن وچاقی.
2-رژیم غذایی نامناسب (مصرف  زیاد چربیهای اشباع و هیدروژنه)
3- سن و جنس (با افزایش سن كلسترول نیز بالا میرود) (تا سن 55-50 سالگی كلسترول خون زنان كمتر از مردان است اما پس از یائسگی برعكس)
4- وراثت.

مصرف چه غذاهایی كلسترول را بالا میبرد؟

گوشت قرمز-مرغ با پوست-ماهی-فراورده های لبنی پر چرب (شیر، پنیر و كره)-چربیهای اشباع و ترانس و هیدروژنه (جامد) - روغن نارگیل و خرما، بیسكوئیت ها، شیرینی جات، چیپس ها، پفك، غذاهای سرخ كردنی، سوسیس، همبرگر و كالباس، بستنی، پیتزا، زرده تخم مرغ، امعاء و احشاء حیوانی همچون جگر سیاه، مغز، سیرابی و قلوه حیوانات، میگو، خرچنگ، صدف.

نكته:صرف اینكه برخی موارد ذكر شده سطح HDL را بالا میبرند به معنی مصرف نكردن مطلق آنها نیست. مثلا برای مصرف شیر، پنیر و ماست نوع كم چرب و یا بدون چربی آن را خریداری كنید و یا مصرف تخم مرغ، بستنی و پنیر را به دو بار در هفته كاهش دهید.

نكته: عوض سرخ كردن مواد غذایی آنها را آب پز، بخار پز و یا كباب كنید. و یا در مایكروویو قرار دهید.

|+| نوشته شده توسط محمد ذاکری در سه شنبه 11 مرداد 1390 و ساعت 10:21 ق.ظ | نظر شما ()
ویرایش شده در - ساعت -

نوشته های پیشین