تبلیغات
تکواندو - ستاره*های سهیل از سكوهای المپیك بالا می*روند؟!
 
ستاره*های سهیل از سكوهای المپیك بالا می*روند؟! ... اخبار ,   

 

ستاره*های سهیل از سكوهای المپیك بالا می*روند؟!


پس از چندین بار تغییر رویه انتخاب تكواندوكاران المپیكی در طول ماه های اخیر، قرار شد تكواندوكاران المپیكی بر روی شیاپ*چانگ به مبارزه بپردازند تا تكلیف صاحبان هوگوی المپیك پكن را مشخص شود اما این بار نیز اتفاقات دیگری به وقوع پیوست تا تكلیف المپیكی*های تكواندو در فضایی نه چندان مناسب مشخص شود و تردیدها برای مدال* آوری نمایندگان این رشته در المپیك كه جزو امیدهای اصلی سكونشینی ایران محسوب می*شوند، بیش از گذشته شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی «تابناك»، در حالی كه مقرر بود هادی ساعی و یوسف كرمی برای مشخص كردن تكلیف هوگوی المپیك روز پنجشنبه 13 تیرماه به مبارزه بپردازند، ساعی با بیان اینكه طبق نظر پزشك نمی*تواند تا دو هفته دیگر دست به مبارزه بزند، از شركت در مسابقه انتخابی صرف نظر كرد و بهزاد خداداد دیگر تكواندوكار كشورمان نیز گواهی مشابهی را از پزشك معالج مبنی بر عدم توانمندی برای حضور در مسابقات انتخابی برابر رضا نادریان ارائه كرد.

بر این اساس تا پایان روز چهارشنبه 12 تیرماه در خصوص حضور ساعی و خداداد بر روی شیاپ چانگ و برگزاری مبارزات انتخابی ابهام وجود داشت تا در نهایت كادر فنی در تصمیمی شتابزده، بدون برگزاری دیدار انتخابی، ساعی را نماینده ایران در المپیك معرفی كرد. شتابزدگی این تصمیم از آنجا مشخص می*شود كه یوسف كرمی در گفتگو با رسانه*ها عنوان داشت: "من در جریان این اتفاقات نبودم و امروز برای شركت در مسابقات انتخابی به خانه تكواندو آمدم كه متوجه شدم كادر فنی چنین تصمیمی گرفته است!"
این در حالی است كه اوضاع بهزاد خداداد كه شرایط مشابهی با هادی ساعی داشت، علی*رغم آنكه پزشك گواهی لازم مبنی بر عدم توانمندی برای مبارزه را صادر كرده بود، به مبارزه پرداخت و در نهایت پس از سه راند با نتیجه 6 بر یك شكست را پذیرا شد تا رضا نادریان، تكواندوكار جوانی كه ابتدا نقش حریف تمرینی خداداد را برعهده داشت، در میان ناباوری همگان المپیكی شود و بدین شكل او و ساعی به عنوان ستاره*های سهیل (محل اعلام نفرات المپیكی و فدراسیون تكواندو) معرفی شوند! [برای مشاهده این لینک باید ابتدا ثبت نام نمایید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

در این میان برگزیده شدن یك تكواندوكار جوان و كم*تجربه كه حتی سابقه حضور در یك دوره مسابقات جهانی را ندارد و همچنین انتخاب ساعی كه در فاصله شش هفته به المپیك همچنان از مصدومیت رنج می*برد و با توجه به نظر پزشك تا دو هفته آینده نیز (در فاصله یك ماه تا المپیك) این مصدومیت همراهی*اش خواهد كرد، كسب مدال*های زرین تكواندو در بازیهای المپیك پكن را برای كشورمان با شك و تردید همراه كرد و حتی پیرامون تكرار نتایج المپیك آتن نیز ابهام بوجود آمد. [برای مشاهده این لینک باید ابتدا ثبت نام نمایید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

در همین راستا چنین پرسشی ذهن همگان را مشغول كرده كه آیا هادی ساعی به نتایج نه چندان مطلوبی كه در طول چند سال اخیر بدست آورده، با تحصیل دومین نشان طلای المپیك پایان خواهد داد یا نمی*تواند توقعاتی را كه از نماینده المپكی تكواندو ایران می*رود، برآورده كند.

دلمشغولی كه در برخی رشته*های ورزشی دیگر علی*الخصوص وزنه*بردای و كشتی نیز كاملاً ملموس است و بیم*و امیدهای فراوانی در رابطه با دستاوردهای كاروان ورزشی ایران در المپیك پكن بوجود آورده است. باید قدری تامل كرد و شاهد بود در هفته*های آتی شرایط ورزشكاران رشته*های مختلف از جمله تكواندو، وزنه*بردای و كشتی به چه شكل خواهد بود و آیا ستاره*های سهیل و سایر چهره*های مطرح ورزش كشورمان به شرایط آرمانی برای بالا رفتن از سوی المپیك می*رسند یا همه چیز به كسب سهمیه المپیك و یك سفر توریستی خلاصه می*شود؟!
__________________
به زودی در این مکان امضای جدید نصب خواهد شد

|+| نوشته شده توسط محمد ذاکری در جمعه 14 مرداد 1390 و ساعت 10:07 ق.ظ | نظر شما ()
ویرایش شده در - ساعت -

نوشته های پیشین