تبلیغات
تکواندو - مهمترین اهرم ورزش تکواندو در اختیار داوران است
 
مهمترین اهرم ورزش تکواندو در اختیار داوران است ... اخبار ,   

 
 مهمترین اهرم ورزش تکواندو در اختیار داوران است

شصت و چهارمین دوره سمینار بین المللی بازآموزی داوری در مرکز جهانی تکواندو در تهران آغاز به کار کرد.

 سید محمدپولادگر، رنیس فدراسیون تکواندوی کشورمان در ابتدای این مراسم ضمن خوشامدگویی به حاضران، سخنانی را مطرح کرد که در زیر آمده است: 

ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد حضرت مسیح (ع) و سال نوی میلادی، این افتخار را داریم که اولین دوره سمینار داوری تکواندو در آغازین روزهای سال جدید میلادی را در ایران که یکی از قطب های این رشته پرطرفدار ورزشی در جهان است، برگزار کنیم .

 

پیش از هر چیز، خدمت دوستانی که از ایران و از کشورهای دیگر در این سمینار شرکت می کنند خیر مقدم عرض می کنم. خصوصا خدمت عزیزانی که برای اولین بار به ایران اسلامی سفر کرده اند. خدمت آقای شکیر، رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی تکواندو که برای اولین بار است به کشورمان آمدند، تشکر و خیر مقدم ویژه عرض می کنم.

امیدوارم این دوره ها به خوبی برگزار شود و ایران و ایرانیان که به میهمان نوازی شهره عام و خاص هستند، بتوانند به بهترین شکل از عهده میزبانی این دوره های بازآموزی داوری که بسیار هم پر اهمیت است، برآیند و برای میهمانانی که از راه های دور و نزدیک به این سمینار آمده اند، خاطره خوبی از این سرزمین اساطیری که مهد تدین و تمدن است، در اذهان باقی بماند. 

بی شک در هر ورزشی که بحث امتیازگیری در پیروزی اهمیت خاصی دارد، قضاوت و داوری مقوله ای بسیار مهم و کلیدی است. رشته تکواندو هم از این قاعده مستثنی نیست و قضاوت در این رشته جذاب و پرتحرک بسیار مهم است و می تواند روی سرنوشت، جایگاه و رنکینگ بین المللی یک ورزشکار و یا یک تیم کاملا تاثیرگذار باشد. همانگونه که تمامی رشته‏های ورزشی از جمله تکواندو پیشرفتی روز به روز دارند، لزوم بازآموزی و پیشرفت قضاوت و داوری نیز امری بدیهی است. 

 

تمام تلاش هایی که مدیران و مسئولان فدراسیون می کنند و تمرینات و سختی هایی که مربیان و بازیکنان تیم های ملی در زمان تشکیل اردوهای بلندمدت و کوتاه مدت پشت سر می گذارند در قالب مبارزات نمود پیدا می کند و همه این تلاش ها و کوشش ها مثل حلقه زنجیر به هم متصل است و یکی از اصلی ترین این حلقه ها نحوه قضاوت و امتیازدهی شما داوران عزیز است. ناگفته پیداست که نوع قضاوت داوران جایگاهی مهم و ویژه در عرصه ورزش دارد.

قضاوت خوب و منصفانه شما در  دنیا می تواند تکواندو را به اوج برساند و قضاوت ناعادلانه و ضعیف شما می تواند تکواندو را دچار ضعف و شکست کرده و در میان ورزشکاران و هواداران یأس و دلزدگی ایجاد کند.

شما مهمترین اهرم ورزش تکواندو را در اختیار دارید و باید با حساسیتی خاص، دقت کامل و ایمان به خدا از این اهرم استفاده کنید که تکواندو را به اوج برسانید و صاحب بهترین جایگاه داوری شویم.

در پایان در تمامی مراحل زندگی برایتان روزهای خوشی را آرزو می کنم  و امیدوارم میزبانان خوبی باشیم و این میزبانی مورد رضایت همگان باشد. همچنین از دوستانی که از فدراسیون جهانی تکواندو  جهت برگزاری این سمینار تشریف آوردند و بقیه دوستانی که حضور دارند کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.

در انتها لوح تقدیری به رسم یادبود از طرف دکترچو به آقای پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو داده شد.


|+| نوشته شده توسط محمد ذاکری در شنبه 7 خرداد 1390 و ساعت 04:04 ب.ظ | نظر شما ()
ویرایش شده در پنجشنبه 26 خرداد 1390 ساعت 09:45 ق.ظ

نوشته های پیشین